W Bazylice Mniejszej Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie odbył się niezwykły koncert kolędowy „Kolędy przy kominie” w wykonaniu zespołu Pectus. Wypełniona po brzegi świątynia, piękne dźwięki kolęd i pastorałek oraz wyjątkowa atmosfera sprawiły, że był to wieczór pełen wzruszeń, nostalgii, ale także energii i subtelnego humoru.
Artyści zaprezentowali repertuar głęboko zakorzeniony w tradycji, a jednocześnie podany w nowych, zachwycających aranżacjach. Muzyka, wspólne kolędowanie oraz niezwykła przestrzeń bazyliki pozwoliły uczestnikom na chwilę zatrzymania i prawdziwego przeżycia ducha świąt. Był to koncert, który na długo pozostanie w pamięci słuchaczy.
Wydarzenie to stało się jednocześnie pięknym otwarciem kulturalnego roku w Bardzie. Noworoczne koncerty kolędowe coraz wyraźniej wpisują się w kalendarz miasta, stając się piękną i radosną tradycją. Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejny koncert kolędowy, który odbędzie się 8 stycznia 2027 roku.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Szczególne wyrazy wdzięczności za zaangażowanie, profesjonalizm i serce włożone w przygotowanie koncertu należą się:
Jarosławowi Rudnickiemu, dyrektorowi oraz pracownikom Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie,
Jackowi Dydzie, kierownikowi Referatu Komunalnego wraz z zespołem,
pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Bardo.
Wyjątkowe podziękowania składamy na ręce o. Piotra Wiśniewskiego, proboszcza Bazyliki Mniejszej Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie, za otwartość, życzliwość i zaufanie okazywane podejmowanym inicjatywom.
Dziękujemy również Ochotniczej Straży Pożarnej w Bardzie za pomoc przy kierowaniu ruchem i dbanie o bezpieczeństwo uczestników – jak zawsze można było na Nich liczyć.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom i gościom za obecność oraz wspólnie przeżyte emocje- obecnych było prawie 600 osób! Bardo po raz kolejny udowodniło, że jest miastem otwartym na kulturę i piękne wydarzenia.
„To był wyjątkowy wieczór i ogromnie się cieszę, że tak pięknie się wczoraj wydarzył. Wierzę, że Państwu również się podobało”- mówi Marta Ptasińska Burmistrz Miasta i Gminy Bardo.
bardo.pl
Marzec w Filharmonii Sudeckiej tradycyjnie kojarzy się z celebracją kobiecości. Jednak tegoroczne otwarcie miesiąca – koncert zaplanowany na 6 marca – obiecuje coś znacznie głębszego niż tylko „okolicznościowy bukiet dźwięków”. To wieczór, który rzuca wyzwanie przeszłości i udowadnia, że wielka muzyka nie ma płci, mimo, że kobiety kompozytorki przez wieki właśnie przez swoją płeć napotykały bariery niemal nie do pokonania.
czytaj więcejMiniony koncert zespołu Retrofonik był wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci publiczności. Sala wypełniła się po brzegi, a atmosfera od pierwszych taktów zapowiadała wieczór wyjątkowy, elegancki, energetyczny i pełen muzycznej klasy.
czytaj więcejW czwartek, 5 marca 2026 r., Gmina Czarny Bór zaprasza wszystkie mieszkanki i sympatyków świętowania Międzynarodowego Dnia Kobiet na specjalne obchody z koncertem Norbiego - jednego z najpopularniejszych polskich wykonawców.
czytaj więcej14 lutego w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju odbędzie się pokaz filmu o miłości.
czytaj więcej14 lutego 2026 roku Stara Kopalnia stanie się miejscem, w którym Walentynki będzie można celebrować na wiele sposobów - od kameralnego koncertu, przez nastrojową ślizgawkę, po wspólne chwile spędzone w wyjątkowej, industrialnej przestrzeni. To walentynkowy wieczór zaprojektowany tak, by każdy mógł wybrać swój własny sposób na świętowanie.
czytaj więcej