Trzy spektakle: w sobotę 17 grudnia o godz. 17.00 „Wół i Osioł”, w niedzielę 18 grudnia o godz. 12.30 „Królowa Śniegu”, a o godz. 16.00 na Małej Scenie „Nie bójcie się czarownic”. Zapraszamy na weekend do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Wół i Osioł to zabawna historia dwojga zwierząt, których nudną i ciężką egzystencję w betlejemskiej stajni przerywa niespodziewane i tajemnicze pojawienie się ludzkiego dziecka. Norbert Ebel w humorystyczny sposób kreśli swych bohaterów, przywołujących na myśl niewątpliwie protagonistów z filmowego Shreka, nie zapominając przy tym o przedstawieniu tradycyjnej historii narodzin Jezusa. Autor w niekonwencjonalny sposób porusza ważny problem przyjaźni, odpowiedzialności za innych oraz relacji opiekun - dziecko, osadzając akcję w bożonarodzeniowej scenerii i atmosferze nadchodzących Świąt. Spektaklem Królowa Śniegu wracamy do Andersena - skarbu światowej literatury, nie tylko dziecięcej. Również i dorośli od czasu do czasu sięgają do jego baśni, w których fantazja miesza się z rzeczywistością. Dlaczego? Andersen jest przede wszystkim mądrym znawcą ludzkiej duszy. W swych opowiadaniach próbuje zrozumieć stosunki pomiędzy dobrem a złem. W „Królowej Śniegu” jest to miłość Gerdy do bliskiej osoby - Kaja i uratowanie go przed śmiercią.
Głównym tematem inscenizacji jest miłość do bliskiej osoby. Nie bójcie się czarownic to przedstawienie oparte na motywach z bajek francuskiego pisarza Pierre’a Gripariego. Opowiada historię o występnej czarownicy, która marzy o tym, aby znowu stać się młodą i piękną. „W tym celu musi zjeść dziewczynę w sosie pomidorowym, a imię tej panny musi koniecznie zaczynać się na literę N.” Gdy okazuje się, że główna bohaterka ma na imię Nadia, czarownica postanawia użyć jej do zrealizowania swojego planu. Dziewczyna za wszelką cenę próbuje przechytrzyć wiedźmę, ale to nie jest wcale takie proste. Dzięki swojemu uporowi Nadia przekonuje się, że nawet najczarniejsze charaktery mają swoją jasną stronę, a prawdziwe marzenia pomagają przezwyciężyć wszelkie trudności. Przedstawienie, grane jest przez jedną aktorkę, wcielającą się we wszystkie występujące postaci. To widowisko bogate w ciekawe rozwiązania sceniczne, pełne zabaw rytmicznych oraz interakcji z widownią.
źródło:30minut.pl
Marzec w Filharmonii Sudeckiej tradycyjnie kojarzy się z celebracją kobiecości. Jednak tegoroczne otwarcie miesiąca – koncert zaplanowany na 6 marca – obiecuje coś znacznie głębszego niż tylko „okolicznościowy bukiet dźwięków”. To wieczór, który rzuca wyzwanie przeszłości i udowadnia, że wielka muzyka nie ma płci, mimo, że kobiety kompozytorki przez wieki właśnie przez swoją płeć napotykały bariery niemal nie do pokonania.
czytaj więcejMiniony koncert zespołu Retrofonik był wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci publiczności. Sala wypełniła się po brzegi, a atmosfera od pierwszych taktów zapowiadała wieczór wyjątkowy, elegancki, energetyczny i pełen muzycznej klasy.
czytaj więcejW czwartek, 5 marca 2026 r., Gmina Czarny Bór zaprasza wszystkie mieszkanki i sympatyków świętowania Międzynarodowego Dnia Kobiet na specjalne obchody z koncertem Norbiego - jednego z najpopularniejszych polskich wykonawców.
czytaj więcej14 lutego w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju odbędzie się pokaz filmu o miłości.
czytaj więcej14 lutego 2026 roku Stara Kopalnia stanie się miejscem, w którym Walentynki będzie można celebrować na wiele sposobów - od kameralnego koncertu, przez nastrojową ślizgawkę, po wspólne chwile spędzone w wyjątkowej, industrialnej przestrzeni. To walentynkowy wieczór zaprojektowany tak, by każdy mógł wybrać swój własny sposób na świętowanie.
czytaj więcej