Dzięki zaangażowaniu wójt gminy Teresy Mazurek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, wychowawców i instruktorów od ponad 7 lat utalentowana młodzież gminy Świdnicy uczestniczy w muzycznych warsztatach wokalnych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Łączy pasję do śpiewania z letnim wypoczynkiem, a efektem ich pracy każdego roku jest muzyczny krążek. Materiał na tegorocznej siódmej już płycie nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i do 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Jak mówili sami uczestnicy – dzięki tej płycie, zostanie po nas ślad.
Dla 30 uzdolnionych i rozśpiewanych uczniów z gminy Świdnica pierwszy tydzień wakacji upłynął pod znakiem siódmej edycji warsztatów wokalnych. Pod kierunkiem instruktorów i opiekunów uczestnicy pracowali nad nagraniem kolejnej płyty. Po znanych już mieszkańcom gminy krążkach pt. „Co nam w duszy gra”, „Świąteczny czas”, „Smaki przedwiośnia”, „Roztańczeni –Rozśpiewani” i „Ty i ja razem” oraz” Mosty ponad słowami” przyszła kolej na realizację kolejnego pomysłu Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna, przy współpracy Anny Lutz, Pawła Zająca, Lidii Bakalarczyk i Joanny Jaros.
Dzielna i pracowita grupa warsztatowa przez tydzień pracowała nad nową płytą w SSM w Lubachowie. Materiał nie był łatwy, piosenki i pieśni (bo i takie w repertuarze) z rozbudowanymi partiami chóralnymi, Mocna Ekipa Warsztatowa ogarnęła w mig, pod kierunkiem Tadeusza Szarwaryna, Ani Lutz, Darka Jarosa 11 piosenek, które już w listopadzie br. będą prezentowane szerszej publiczności w ramach gminnych obchodów z okazji 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości. Na siódmej płycie znajdą się znane pieśni patriotyczne, ale również autorskie propozycje nawiązujące w swej treści i brzemieniu do tych właśnie wydarzeń.
Każdego roku uczestnicy muzycznych warsztatów korzystają z gminnego studia nagrań.
Z perspektywy tych 6 lat, możemy z przekonaniem powiedzieć, że były do trafnie ulokowane środki Zakupiony sprzęt pozwala na organizację nie tylko letniego, czy zimowego wypoczynku, ale przede wszystkim pomaga odkrywać muzyczne talenty wśród uzdolnionych uczniów z gminy Świdnica. Z pewnością nasi uczniowie pozostawili po sobie trwały ślad i zapisali piękne karty gminnej oświaty i kultury – podkreśla wójt Teresa Mazurek.
Przypomnijmy. Gminne Studio Nagrań z którego każdego roku korzystają Rozśpiewane Dzieciaki z Gminy Świdnica obejmuje m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie zakupiony na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł
Źródło: 30minut.pl
Marzec w Filharmonii Sudeckiej tradycyjnie kojarzy się z celebracją kobiecości. Jednak tegoroczne otwarcie miesiąca – koncert zaplanowany na 6 marca – obiecuje coś znacznie głębszego niż tylko „okolicznościowy bukiet dźwięków”. To wieczór, który rzuca wyzwanie przeszłości i udowadnia, że wielka muzyka nie ma płci, mimo, że kobiety kompozytorki przez wieki właśnie przez swoją płeć napotykały bariery niemal nie do pokonania.
czytaj więcejMiniony koncert zespołu Retrofonik był wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci publiczności. Sala wypełniła się po brzegi, a atmosfera od pierwszych taktów zapowiadała wieczór wyjątkowy, elegancki, energetyczny i pełen muzycznej klasy.
czytaj więcejW czwartek, 5 marca 2026 r., Gmina Czarny Bór zaprasza wszystkie mieszkanki i sympatyków świętowania Międzynarodowego Dnia Kobiet na specjalne obchody z koncertem Norbiego - jednego z najpopularniejszych polskich wykonawców.
czytaj więcej14 lutego w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju odbędzie się pokaz filmu o miłości.
czytaj więcej14 lutego 2026 roku Stara Kopalnia stanie się miejscem, w którym Walentynki będzie można celebrować na wiele sposobów - od kameralnego koncertu, przez nastrojową ślizgawkę, po wspólne chwile spędzone w wyjątkowej, industrialnej przestrzeni. To walentynkowy wieczór zaprojektowany tak, by każdy mógł wybrać swój własny sposób na świętowanie.
czytaj więcej