To już 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Orkiestra w tym roku gra na rzecz walki z sepsą - zarówno dla młodych, jak i starszych - w każdym wieku! WOŚP wspiera również Głuszyca. Już 29 stycznia każdy mieszkaniec Głuszycy może wspomóc akcję poprzez dorzucenie swojego wkładu - czy to do puszki wolontariuszy kwestujących na ulicach, czy to biorąc udział w finałowym wydarzeniu w Centrum Kultury - MBP.
Od godz. 8:00 odbędzie się pokazowa kąpiel morsów na urokliwym trzecim stawie w Głuszycy organizowana przez Klub Dobra Energia Głuszyca. W Parku Jordanowskim o godz. 10:00 wraz z lokalnym pasjonatem historii Grzegorzem Czepilem będzie można pójść na rodzinny spacer „szlakiem głuszyckich tajemnic”, a po spacerze napić się aromatycznej kawy i herbaty, na którą zapraszają właściciele „Jadła”.
Finałowe granie w sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP rozpocznie się o godz. 15.00 hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który wykona Głuszycka Orkiestra Dęta, a potem zagra swój koncert. Ok. godz.15.30 druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej zaprezentują, jak fachowo i bezpiecznie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Warto przyjść i zobaczyć, jak pomóc drugiemu człowiekowi potrzebującemu pomocy. Ok. godz. 16 zobaczymy pokaz walk w wykonaniu uczestników klubu Teakwon-do Taipan z Głuszycy, a ok. 16.30 swoje niezwykłe umiejętności zaprezentują tancerze ze Szkoła Tańca Cordex w Wałbrzychu.
Gwiazda wieczoru pojawi się na scenie o godz. 17. Będzie to zespół ze Śląska – Maciej Lipina & Ścigani, którzy grają rocka i bluesa. Zespół jest oddany temu brzmieniu i od 20 lat koncertuje po całej Polsce. Sekcja rytmiczna wraz z rasowym wokalem i gitarą zagwarantują niezapomniane wrażenia muzyczne. Muzyka „Ściganych” rozbudza emocje, energetyzując publiczność. Będzie się działo!
W czasie finału wystąpią także uczestnicy zajęć wokalnych prowadzonych przez Radosława Zychala, a także Maria Kuźma – zwyciężczyni konkursu „Wałbrzych na talent”. Będzie także „słodki kącik” prowadzony przez panie z Rady Kobiet.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, ale wrzut do puszki wolontariuszy bardzo mile widziany.
Zapraszamy! Zagrajmy razem! „Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich- dużych i małych”!
Źródło: gluszyca.pl
Marzec w Filharmonii Sudeckiej tradycyjnie kojarzy się z celebracją kobiecości. Jednak tegoroczne otwarcie miesiąca – koncert zaplanowany na 6 marca – obiecuje coś znacznie głębszego niż tylko „okolicznościowy bukiet dźwięków”. To wieczór, który rzuca wyzwanie przeszłości i udowadnia, że wielka muzyka nie ma płci, mimo, że kobiety kompozytorki przez wieki właśnie przez swoją płeć napotykały bariery niemal nie do pokonania.
czytaj więcejMiniony koncert zespołu Retrofonik był wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci publiczności. Sala wypełniła się po brzegi, a atmosfera od pierwszych taktów zapowiadała wieczór wyjątkowy, elegancki, energetyczny i pełen muzycznej klasy.
czytaj więcejW czwartek, 5 marca 2026 r., Gmina Czarny Bór zaprasza wszystkie mieszkanki i sympatyków świętowania Międzynarodowego Dnia Kobiet na specjalne obchody z koncertem Norbiego - jednego z najpopularniejszych polskich wykonawców.
czytaj więcej14 lutego w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju odbędzie się pokaz filmu o miłości.
czytaj więcej14 lutego 2026 roku Stara Kopalnia stanie się miejscem, w którym Walentynki będzie można celebrować na wiele sposobów - od kameralnego koncertu, przez nastrojową ślizgawkę, po wspólne chwile spędzone w wyjątkowej, industrialnej przestrzeni. To walentynkowy wieczór zaprojektowany tak, by każdy mógł wybrać swój własny sposób na świętowanie.
czytaj więcej